Свято більярду вдалося!

Кузнецовська міська федерація спортивного більярду 27 грудня підвела логічний підсумок року, організувавши свято більярду «Більярдний weekend-2015».

Щороку для своєрідного виставкового турніру для «еліти» міського більярду вибирається нова дисципліна. Цього року нею стала найбільш складна за всю історію піраміди гра – комбінована піраміда за старими правилами. 

Для участі у турнірі федерацією були запрошені перші вісім номерів рейтингу КМФСБ - Роман Заскалько, Олександр Грицюк, Віктор Босик, Сергій Цапенко, Сергій Профатілов, Сергій Матвійчук, Олександр Юдін, Віталій Крупич.

Слід відзначити, що такого довготривалого турніру більярдна історія міста ще не знала  – фінальний поєдинок завершився майже опівночі.

Цьому сприяла, насамперед, складність дисципліни і надзвичайна впертість майже усіх 14 зустрічей.

Турнір відбувався за звичною олімпійською системою з вибуванням після другої поразки.

Першими «жертвами» цієї системи стали і, відповідно, вибули, поступившись двічі, Сергій Профатілов та Олександр Юдін.

За вихід до півфіналу Віктор Босик переміг Сергія Матвійчука 2-1, а Олександр Грицюк з аналогічним рахунком Романа Заскалька.

Родзинкою свята стали більярдні конкурси. Кожен охочий міг випробувати свої сили у статичних більярдних позиціях, маючи на це 10 спроб. Традиційно ведучим цих змагань став  Антон Дєдул, який запропонував глядачам їх п’ять видів - «Куля на місце»,  «Біллія», «Своя куля», «Чужа куля», «Дуплет».

У перемозі Геннадія Дядечка у конкурсі свояків мало хто сумнівався – 8 точних ударів. Найбільшу серію у біллії показав Ігор Максимюк. У всіх інших конкурсах був один переможець. Ним став швидко прогресуючий Юрій Левчук. От де теоретична підготовка та тренування далися взнаки.

Півфінальні поєдинки Крупич-Грицюк та Цапенко – Босик були сповнені тактичної боротьби. Як наслідок, фіналістами стали ті, хто менше помилялися у контрових партіях, а це Віталій Крупич та Сергій Цапенко.

У зустрічі за третє місце Віктор Босик знову ж таки у контровій партії в останній кулі здолав опір Олександра Грицюка.

У фіналі справжньої боротьби не вийшло. Сергій Цапенко, виснажений півфінальним поєдинком, лише зрідка показував кращі зразки своєї фірмової гри. На противагу супернику, найяскравішими барвами виблискувала гра Віталія Крупича. «Космічні» свояки, серії чужих, мінімум власних помилок та неймовірне бажання перемогти  – ось складові перемоги Крупича.

В останній момент приєднавшись до «вісімки» учасників, Віталій переміг у всіх поєдинках і абсолютно заслужено став першим.

Вперше на подіум зійшов Сергій Цапенко, якому можна за підсумками сезону сміливо давати звання «Прогрес року».

На церемонії нагородження, окрім переможців свята більярду, свої заслужені нагороди отримали переможець та призери річного рейтингу КМФСБ. Перше місце із  298 очками посів Юрій Михальчук, друге - Роман Заскалько – 282, третім став Олександр Грицюк – 268  балів.

Кузнецовська міська федерація спортивного більярду щиро дякує партнерам федерації - таксі «22222» та більярдному клубу «Піраміда» за підтримку і допомогу у проведенні свята більярду та змагань протягом сезону.

У планах КМФСБ на наступний рік: збільшення кількості рейтингових турнірів до 9  (по три з кожної дисципліни), проведення турніру з парної піраміди, свята «Більярдний weekend» та різноманітних матчевих зустрічей.

Тож приєднуйтесь до найбільш інтелектуальної гри, про яку кажуть – «більярд -  це не шахи, тут думати треба!»

Додаткова інформація