Олександр Грицюк знову на вершині

У неділю, 30 жовтня, у більярдному клубі "Lion" завершився рейтинговий турнір з динамічної піраміди чемпіонату міста з більярду.

По кількості учасників цей турнір став одним із наймасовіших у цьому сезоні, адже боротьба за звітну «вісімку» виходить на фінішну пряму.

Перший тур через високі місця у рейтингу пропускали четверо – Грицюк, Крупич, Юдін та Матвійчук.

Теоретична рівність учасників подарувала чотири наднапружені матчі в на старті турніру, які завершилися у контрових партіях – Заскалько переміг  Профатілова, Маєвський – Орєхова, Левчук – Гіля, а Мясненко здолав абсолютного дебютанта Віталія Ткача.

У інших  матчах перевага одного з гравців була дуже великою. «Всуху» Босик здолав Якубишина, Омельчук – Іру Грицюк, Дядечко – Продащука, Михальчук – Максимюка.

Федіна, Скоропад та М.Заскалько віддали лише по одній партії Шинкаруку, Омелянцю та Ткачуку відповідно.

У перших трьох турах нижньої сітки несподіванками стали поразки Сергія Профатілова  від Віталія Гіля 2-3, Ігоря Максимюка від Сергія Маєвського 2-3 та Юрія Левчука від Святослава Продащука 0-3.

У верхній сітці Грицюк майже без боротьби програв 0-3 Михальчуку, а Скоропад Крупичу.

Феноменальні кулі Юдіна дозволили перемогти більш прагматичного грою Босика 3-2.

У нижній сітці матчі за вихід  до чвертьфіналу для Босика та  Скоропада стали майже легкими прогулянками - по 3-0 були подолані Ткачук та Продащук відповідно.

Кардинально відрізняли інші два матчі цієї стадії турніру. Лише в контрових партіях Матвійчук виграв у Маєвського, а Грицюк у Дядечка.

Чвертьфінали. Юрій Михальчук не залишає шанців прогресуючому Миколі Скоропаду – вражаючі 8-2, 8-2, 8-1.

У четвертій партії матчу Босик – Заскалько за рахунку 2-1 на користь першого, Роман впевнено вів 6-1 та продовжував «кавалерійську» тактику ведення гри. Двома двійками «свій-чужий» Віктор спочатку скорочує рахунок, а потім і виграє партію 8-7 і матч загалом 3-1.

Знову блискуча наступальна гра Юдіна, перед якою не встояв Матвійчук. 3-1 і ветеран у півфіналі.

Через певні причини не показав своєї найкращої гри у матчі з Олександром Грицюком Віталій Крупич, як наслідок поразка 1-3.

Півфінали. Як кажуть з місця в кар’єр у матчі з Юрієм Михальчуком розпочав Віктор Босик, але потім натхненна гра Юрія, підкріплена присутністю на грі особистості вболівальниці, дозволила схилити шальки терезів на свою користь 3-1 і Михальчук у фіналі.

Напевне найбільш видовищну видали тезки Юдін та Грицюк. 8-1, 0-8, 8-1, 0-8. Так «розносили» суперники один одного у перших чотирьох партіях. У «контрі» Грицюк на нервах переміг 8-5

Переможна серія Михальчука обірвалась у фіналі. Помститися за розгромну поразку на початку турніру, як він потім зізнався,  стало «ідеєю фікс» для Олександра. 8-4, 8-2, 8-2 – Грицюк досить легко перемагає суперника. Один з найбільш неконкурентних фіналів за останні два сезони.