Віктор Босик - володар Суперкубка КМФСБ

Підійшов до завершення наш насичений, емоційний та прогресивний більярдний 2017 рік.

Про переможця та призерів чемпіонату все стало зрозуміло після останнього рейтингового турніру. Нерозіграним лишився лише один цьогорічний трофей - «Суперкубок КМФСБ-2017».

Дійство відбувалося 23-24 грудня і традиційно розпочалося із нагородження гравців за підсумками  сезону 2017 року. За підсумкове третє місце КМФСБ  нагороджено ГРИЦЮКА ОЛЕКСАНДРА,  який в підсумку набрав 91 бал. Друге місце посів ВІТАЛІЙ КРУПИЧ з 131-м балом.  Першим ж став ВІКТОР БОСИК, який виграв три рейтингові турніри і, набравши 141 бал, цілком заслужено  став найкращим в сезоні.

За відданість більярду, постійне вдосконалення своєї майстерності  федерацією було нагороджено ВІТАЛІЯ ТКАЧА в номінації «Прогрес року» та ВОЛОДИМИРА ЛУКАША в номінації «Відкриття року».

Що ж самих змагань, то за підсумками шести рейтингових турнірів та двох відбіркових право позмагатися на Суперкубок отримали 11 більярдистів:

ВІКТОР БОСИК - 2 перемоги у рейтингових турнірах з комбінованої (березень, вересень) та 1 місце з вільної піраміди (липень), фіналіст відкритої першості РАЕС з динамічної піраміди (грудень)

ВІТАЛІЙ КРУПИЧ - переможець відкритої першості РАЕС з динамічної піраміди (грудень), фіналіст турнірів із комбінованої (березень), та 2 турнірів із вільної (квітень, липень), 2 бронзи в турнірах з динамічної (травень) та комбінованої піраміди (вересень)

ОЛЕКСАНДР ГРИЦЮК - фіналіст  турніру з "динаміки" (травень), 2 "бронзи" турнірів з вільної піраміди (квітень, липень)

ЮРІЙ МИХАЛЬЧУК - 2 перемоги у турнірах з вільної та динамічної піраміди (квітень, травень)

СВЯТОСЛАВ ПРОДАЩУК - 3 місце турніру з вільної піраміди (липень)

ЮРІЙ ЛЕВЧУК - 2 "бронзи" у турнірах з комбінованої та динамічної піраміди (березень,грудень)

СЕРГІЙ ЦАПЕНКО - 3 місце турніру з динамічної піраміди (грудень)

РОМАН ЗАСКАЛЬКО - фіналіст турніру з комбінованої піраміди (вересень)

МИКОЛА СКОРОПАД - 3 місце турніру з комбінованої піраміди (березень)

ГЕННАДІЙ ДЯДЕЧКО - переможець відбіркового турніру "Гаряча куля - 2017" (серпень)

АНТОН ДЄДУЛ - переможець відбіркового турніру за право участі у Суперкубку(грудень).

Через певні обставини не змогли взяти участь у розіграші МИКОЛА СКОРОПАД та ЮРІЙ МИХАЛЬЧУК.

Володар трофею визначався у багатоборстві - вільній, динамічній та комбінованій піраміді. Зустрічі тривали до 5 перемог за олімпійською системою.

У першому матчі зійшлися РОМАН ЗАСКАЛЬКО та СЕРГІЙ ЦАПЕНКО, який, до речі, майже останнім «заскочив» до корабля із учасниками Суперкубку КМФСБ. Гра завершилася з рахунком 5-3 на користь ЗАСКАЛЬКА. По ходу всієї гри СЕРГІЙ відігрувався, спочатку із 0-2, потім із 2-4. Хоча боротьбу у восьмій партій нав’язати не зміг – 0-8 і далі крокує РОМАН.

У найдинамічнішій зустрічі турніру зійшлися схожі за стилем та тактикою гри ЮРІЙ ЛЕВЧУК та  ГЕННАДІЙ ДЯДЕЧКО. Гравці по черзі виграють партію за партією: 8-1 першу ДЯДЕЧКО, другу 8-5 ЛЕВЧУК, третю 8-3 ДЯДЕЧКО, четверту неймовірною кулею вирвав ЛЕВЧУК 8-7, п’ята за ГЕННАДІЄМ 8-6, шоста також на нервах витягнута Юієм 8-7.  Ну а останні дві в хорошій боротьбі взяв ГЕННАДІЙ ДЯДЕЧКО і вийшов до півфіналу.

За третім столом зустрілися СВЯТОСЛАВ ПРОДАЩУК та ОЛЕКСАНДР ГРИЦЮК. Помітною втомою та хвилюванням в грі Святослава швидко скористався ОЛЕКСАНДР  -повівши в грі 3-0 (8-2, 8-0, 8-3). Трохи зібравшись та  оговтавшись, СВЯТОСЛАВУ вдається неймовірний камбек – він бере  три поспіль 8-7, 8-2, 8-4. 3-3 інтрига відродилася!!!

Але досвід ОЛЕКСАНДРА дався взнаки. Він виграв дві наступні виграв 8-2,8-3 і як на велосипеді в’їхав в півфінал.

p>За четвертим столом зустрілись стабільність та врівноваженість. ВІТАЛІЙ КРУПИЧ який проводить досить стабільний сезон, та АНТОН  ДЄДУЛ, що впевнено крокує по більярдній ниві,  час від часу «вистрілюючи». Тому мабуть і перемогла стабільність 5-0 на користь КРУПИЧА. Хоча відзначимо і АНТОНА, який вів у рахунку майже у всіх партіях і поступався лише в ендшпілях. Тут на лице брак ігрового досвіду ДЄДУЛА.

У останньому чвертьфіналі зіграли ВІКТОР БОСИК та РОМАН ЗАСКАЛЬКО. Гра йшла під диктовку БОСИКА і навіть дві партії постіль від РОМАНА за рахунку 1-4, не перешкодили ВІКТОРУ перемогти у вирішальній восьмій – 8-5 і 5-3 у матчі загалом.

Півфінали.

Босик – Дядечко 5-1 (8-7, 8-4, 3-8, 8-6, 8-5, 8-4). Те що ДЯДЕЧКО взяв лише одну партію в грі, ні про що не говорить. Просто ВІКТОР зіграв тактично грамотно і досить професійно, а Олексійович не використав усі свої моменти, яких було немало. БОСИК у фіналі.

Крупич – Грицюк 5-3 (5-8, 8-4, 8-4, 8-1, 0-8, 8-5, 6-8, 8-5). Гра інтенсивна, запекла досить динамічна, мінімум помилок та максимум концентрації. ГРИЦЮК, взявши першу партію, потім лише наздоганяв Крупича, програвши наступні три. ОЛЕКСАНДР втрачав надії до останнього, навіть застосовував невеличкі більярдні хитрощі, але «то таке». У підсумку перемога Крупича та вихід до фіналу.

Фінал Босик-Крупич 5-4 (3-8, 8-4 7-8, 8-6, 8-6, 6-8, 1-8, 8-5 ,8-5). Не вперше ми спостерігали фінали такого типу: напруга і максимальна зосередженість гравців, нерви і  прекрасні кулі. Майже семигодинне протистояння двох висококласних гравців завершилося перемогою БОСИКА, що саме цього сезону закономірно і справедливо. Бажання виграти було більше у ВІТАЛІЯ, але у ВІКТОРА трохи більше досвіду, особливо в плані побудови гри і тактики її ведення, адже «по кладці»,суперники один одному не програли.

Спонсорами Суперкубку КМФСБ стали приватний підприємець КРУПИЧ В.А. та служба таксі 22222.

Підсумовуючи 2017 рік, хочеться подякувати  всім і гравцям і функціонерам, хто доклав хоча б мінімальних зусиль до нашої більярдної справи, зростанню майстерності гравців, підвищенню рівня проведення турнірів, залученню нових гравців.

Окрема подяка нашій новій затишній більярдній оселі - клубу «LION»  за створення комфортних умов для проведення міських більярдних стартів.

Багато зроблено у цьому році, хоч були і недопрацювання в окремих напрямках діяльності. Але ми не будемо зупинятися на  досягнутому, а крокувати вперед, щоб удосконалюватися і рости.

З прийдешнім Новим Роком та Різдвом Христовим вас усіх!!!!

Олег Ткачук


Додаткова інформація

Пошук по сайту