Віктор Босик вдруге поспіль виграв Суперкубок КМФСБ

Віктор Босик став володарем Суперкубку КМФСБ 2018 року. У фіналі він із рахунком 5-1 обіграв Віталія Крупича

За доброю традицією перед початком ігор Суперкубка КМФСБ нагородила кращих за підсумками рейтингу сезону 2018 року

Перше місце посів Віталій Крупич - 117,5 балів, другим став Сергій Цапенко із 115,5 балів, третє місце у Віктора Босика - 83,5 залікових очок.

У різних номінаціях за підсумками голосування членів КМФСБ нагороди отримали:

У номінації "Відкриття року" - Михайло Ляшик

У номінації "За волю до перемоги" - Ірина Грицюк та Сергій Матвійчук

Щодо Суперкубку КМФСБ -2018, то за підсумками 7 рейтингових турнірів право участі у найпрестижнішому турнірі року здобули:

Віталій Крупич - 3 "золота", 1 "срібло"

Сергій Цапенко -1 "золото", 3 "срібла", 1 "бронза"

Віктор Босик - 1 "срібло", 4 "бронзи"

Олександр Грицюк - 1 "золото", 1 "срібло"

Юрій Левчук - 1 "бронза"

Роман Заскалько - 1 "золото", 1 "срібло"

Олександр Юдін - переможець відбіркового турніру

Формула змагань була традиційною - олімпійська система з вибуванням після першої поразки. Ігри тривали до 5 перемог у вільну, динамічну, комбіновану піраміду почергово

Ряд причин не дали змоги взяти участь у турнірі - Роману Заскальку, Юріям Михальчуку та Лавренчуку

У 1/8 фіналу найпопулярніший рахунок 5-2. Саме так Юдін обіграв Продащука, Маєвський Омельчука, а Максимюк Ткачука.

2018 рік для Юрія Левчука пройшов під знаком контрових партій. Більшість з них він вигравав, але лише не у цьому турнірі. За рахунку 4-4 по партіях і 7-7 у контровій, несанкціонована куля приносить перемогу Сергію Матвійчуку

Чвертьфінали. Ветеран Юдін відібрав у Крупича лише дві партії- 2-5. Також лише двічі засмутив Босика Матвійчук - 5-2 на користь Віктора

Матчі Цапенко-Матвійчук та Грицюк - Маєвський стали прикладом, що боротися треба незважаючи на рахунок. Сергій Маєвський програючи 0-4, зумів показати характер та на фоні своєї блискучої гри відіграти у Олександра Грицюка три партії 3-4. Правда, продовжувати творити дива сил, з таким сильним суперником, уже не вистачило.

Майже суперкамбек вдався і Ігорю Максимюку. Поступаючись 0-4 Цапенку, він зумів зрівняти рахунок. Перерва перед "контрою" заспокоїла Сергія і дев'ята партія за ним.

Матчі до великої кількості перемог, із контровими партіями прикрашають турніри будь якого рівня. Зустріч Крупича і Грицюка тому в приклад. Віталій та Олександр почергово виграють партію за партією, доводячи матч до "контри". У ній одна вдала серія схилила шальки терезів на користь Крупича - він у фіналі

У іншому півфіналі Віктор Босик взяв впевнений реванш у Сергія Цапенка за поразку у фіналі першості РАЕС. Гра обох була далекою від ідеальної. Менше помилок допускав Віктор, тому закономірно потрапив у фінал.

У втішному фіналі між Цапенком та Грицюком боротьба розгорнулася не на жарт. Після 8 партій рахунок 4-4. Дев'ята партія стала переможним акордом вдалого сезону Сергія. 5-4 за Цапенком.

Фінал Суперкубку став точною копією минулорічного. Тільки у 2017 році зустрічалися перший і другий номер рейтингу КМФСБ, цьогоріч перший і третій.

Хід фіналу визначали забиті і незабиті фіналістами кулі у надвідповідальні моменти партій. Саме такі забиті Віктором три складні "чужі" у кожній з перших трьох партій і він повів із серйозним рахунком 3-0

Віталій бере партію у свою "коронну" вільну піраміду 8-0 і розмочує рахунок. Позиційна гра у дисцилінах, де гра ведеться однією кулею, вдавалася обом. Снукерні позиції ставали ледь не через три удари. Із них краще вдавалося виходити Босику, який меше підставлявся і вдалося атакував серіями із 3-4 куль, що і принесло загальну перемогу у матчі із рахунком 5-1.