Весняна звитяга Ірини Грицюк

Початок весни для більярдної спільноти міста ознаменувався стартом сезону в емоційному, витонченому, естетично привабливому жіночому більярді.

Найкращі більярдистки Вараша - Ірина Грицюк, Ольга Дєдул, Уляна Остапович, Тетяна Клімук, Ольга Кислянка, Олена Данілко, Тетяна Колдун, Вікторія Грицюк та гостя із Луцька Анастасія Максимюк у vip-клубі «Lion» розіграли першість з вільної піраміди.

Турнір викликав підвищений ажіотаж – учасниці наполегливо тренувалися, щоб за більярдним столом виявити свої найкращі якості.

Перший матч турніру - і вже перша інтрига. Дебютантка Анастасія Максимюк проти минулорічної переможниці Ірини Грицюк. Дуже конкурентна гра з обох сторін завершилася дещо несподіваною перемогою Насті – 2-0 (8-4, 8-4).

«Помститися» за мамину поразку у матчі із Максимюк спробувала молодша Грицюк – Вікторія. Перша партія за нею 8-6, але на подальші подвиги юної більярдистки не вистачило. У підсумку поразка 1-2.

Жеребкування на те й жеребкування, щоб зводити вже в першому турі точні копії минулорічних стартових матчів.

Так турнірна доля звела Олену Данілко та Ольгу Дєдул, Уляну Остапович та Тетяну Клімук. Пари ідентичні, і переможці у них також. Перемоги Ольги та Тетяни з ідентичним 2-0. Засмучуватися поразкам Лєні та Уляні не слід – прогрес у їхній грі помітний неозброєним оком.

В останньому матчі туру грали Ольга Кислянка та ще одна дебютантка змагань Тетяна Колдун. Величезна перерва в ігровій практиці Тетяни залишила їй мало шансів на перемогу. Відтак упевнена, присмачена декількома чудовими «свояками», перемога Ольги 2-0 (8-6, 8-3).

Небагато шансів проти розгніваної поразкою у першому матчі Ірини Грицюк мала у матчі за вихід до ¼ фіналу Уляна Остапович. 2-0 на користь Грицюк.

Чвертьфінали. Легка прогулянка на шляху до півфіналу вдалася Анастасії Максимюк у матчі проти Тетяни Колдун.

Тільки у другій партії нав’язала справжню боротьбу Тетяні Клімук Олена Данілко. Довгий час лідируючи в ній, Лєна все ж таки поступилася 5-8 і завершила боротьбу в турнірі.

Очікуване видовище у вигляді матчу Грицюк-Дєдул чекало на глядачів на досить ранній стадії. Напередодні, у тренувальному турнірі, дівчата показували яскраву гру, на рівні грали із чоловіками, а Ольга взагалі обіграла двох гравців із топ-10 рейтингу федерації. Рівна боротьба у першій партії, де долю вирішили дві складні кулі від Ірини в ендшпілі. На другу Ольгу не вистачило - вагома причина привела до відсутності конкуренції з її боку в другій партії.

Найтривалішою і найнапруженішою чвертьфінальною зустріччю став матч між Вікторією Грицюк та Ольгою Кислянкою. Силова, явно підглянута у тата Саші, із потужними «чужими», манера гри Вікторії дала змогу повести 1-0 після першої партії. Як Олі вдалося переламати хід матчу в другій партії знає, напевне, тільки вона. Відтак найцікавіше – контрова партія. У ній сценарій ніби із більярдних підручників. За рахунку 7-7 Оля забиває просто космічну чужу кулю через усю «поляну», зриваючи шквал оплесків від присутніх.

Насамперед, психологічна втома не дала змоги Ользі Кислянці продемонструвати свої козирі у півфінальному поєдинку проти Тані Клімук. Тетяна грала розкуто, не сумніваючись у своїй перемозі, демонструючи класичний стиль ведення гри у вільну піраміду. Відтак вона у фіналі.

Другий півфінал подарував реванш Ірі Грицюк у протистоянні із Настею Максимюк. Боротьба була не на жарт. Всі розуміли, що путівку у фінал вирішать одна чи дві кулі, забиті у найвідповідальніший момент. Досвід та рідні стіни допомогли Ірині знайти спосіб, як це зробити.

Коли перед початком фіналу між Іриною Грицюк та Тетяною Клімук у численних глядачів було ледь помітне відчуття дежавю, то по завершенню вирішального поєдинку воно було яскраво вираженим.

Суперниці ті ж, та шалена напруга, непередбачуваність дій фіналісток, неабияка майстерність, показана учасницями і наостанок контрова партія – все як у фіналі 2018 року.

У валідольному завершенні фіналу доля посміхнулася Ірині, яка за рахунку 7-7 забила нескладну вирішальну кулю. 3-2 на користь Ірини Грицюк. Наші вітання чемпіонці!

Бронзові нагороди у Ольги Кислянки та Анастасії Максимюк.

Переможець та призерки турніру були нагороджені грамотами, медалями, грошовими призами, подарунковими сертифікатами від магазину «Комп'ютерний всесвіт».

Міська федерація більярду щиро вдячна за підтримку у проведення турніру більярдному VIP-клубу "LION", магазину «Комп'ютерний всесвіт» та відділу сім’ї молоді та спорту виконавчого комітету.