"Кузнецовська піраміда-2014". IV рейтинговий турнір

6 вересня розпочався V міський турнір з більярду «Кузнецовська піраміда».

На відкритті змагань щирі та теплі слова про Віталія Магдича прозвучали з вуст організаторів та гравців. Його память присутні вшанували хвилиною мовчання.

Ініціативу міської федерації спортивного більярду підтримали гравці та вирішили під час проведення турніру провести благодійну акцію по збору коштів для потреб українських військових у зоні проведення АТО.

Щодо спортивної складової турніру, то схема проведення не дає гравцям можливості розкачуватися. Та й динамічна піраміда така  гра, що рахунок 7-0 – це ще далеко не перемога в партії.

У перший день турніру фаворити здобули свої перемоги. Найважче з них було Ігорю Максимюку. Дебютант змагань Павло Олещук чинив гідний опір і програв лише у контровій партії.

Вперше на офіційному турнірі у Кузнецовську висадився чималий «десант» з сусіднього Володимирця. Забігаючи наперед, зазначимо, що Роману Заскальку (призеру минулорічного турніру) та Геннадію Дядечку вдалося вийти до 1/8 фіналу.

Другий ігровий день приніс багато несподіваних результатів – до 8 кращих не зуміли пробитися Олександр Юдін, Юрій Михальчук та Ігор Максимюк. Першого та другого, показавши чудову гру, здолав Сергій Профатілов. Максимюк же досить несподівано  склав зброю перед, набираючим оберти, В’ячеславом Петруком.

Почався ж вікенд трьома зустрічами 1/8 фіналу: Босик – Горбачук 2-0, Цапенко-Дядечко 0-2, Крупич – Дєдул  0-2. Досить несподівано чемпіон попереднього турніру Віталій Крупич склав свої повноваження вже на такій ранній стадії змагань.

З однаковим рахунком 3-1 Олександр Грицюк переміг Романа Заскалька, а Геннадій Дядечко - Івана Герасимчука. Не вийшло боротьби і у парі Профатілов-Петрук. Безсумнівна перемога Сергія 3-0.

Напевне найнапруженішим матчем турніру стала дуєль Антона Дєдула і Віктора Босика. Суперники взяли по дві партії, а долю «контри» вирішила одна куля – 8-7 на користь Дєдула.

Після важкого чвертьфіналу Антону не вдалося нав’язати боротьбу Грицюку. У результаті поразка 1-3.

У другому півфіналі завдяки блискучим «своїм» Сергію Профатілову лише в контровій партії вдалося виграти у ще одного майстра «тихих» ударів Геннадія Дядечка 3-2.

Тенденційність «Кузнецовської піраміди» довів факт виграшу Дядечком матчу за «бронзу» у Дєдула. Нагадаємо, що минулого року третім на турнірі також став представник районного центру Заскалько.

Такого довгого фіналу більярдні змагання у місті ще не знали. Численні глядачі змогли оцінити витонченість динамічної піраміди. Вислів «більярд - це шахи в русі» яскраво підходить до цього поєдинку. 2-2 після чотирьох партій. У контровій і Сергій, і Олександр довгими серіями відіграшів намагалися примусити суперника помилитися. Нерви виявилися сильнішими в Профатілова. 8-6 і перша його перемога у турнірах.

Переможець на призери отримали кубки та грамоти від Кузнецовської міської федерації спортивного більярду.   Окрім того, в.о. міського голови Ігор Куц нагородив грамотою засновника та організатора турніру громадську організацію "Рідне місто".

Олександр Грицюк хоч і програв у фіналі, але у загальному заліку цього року вийшов на перше місце -194 очки, другий Віктор Босик -190, у Антона Дєдула 176 балів.  

Під час турніру була проведена благодійна акція по збору коштів для потреб українських військових у зоні проведення АТО. До благородної справи приєдналися спонсори турніру більярдний клуб "Піраміда", фірма "Ваші меблі" (ПП О.Мирончук), адвокатське об'єднання "Прокопчук та партнери", служба таксі "22222", міська організація Політичної партії "Удар" Віталія Кличка. Кошти у сумі 7320 грн. учасники змагань вирішили передати нашій військовій частині 3045 для купівлі тепловізора.

Наші партнери