Кузнецовська піраміда – 2016. Прев’ю

11 вересня стартують найочікуваніші більярдні змагання року - сьомий турнір «Кузнецовська піраміда», започаткований в далекому 2010-му році громадською організацією «Рідне місто» на чолі з Віталієм Магдичем.

 Це було народження кузнецовського спортивного більярду, і тому буде доречним згадати минуле та спрогнозувати майбутнє.

За історію «Кузнецовської піраміди» у турнірі взяли участь 72 учасники: 64 чоловіки та 8 жінок.

«Кузнецовську піраміду» вигравали п’ять гравців: Віталій Червоний (2010), Олександр Юдін (2011, 2012), Юрій Михальчук (2013), Сергій Профатілов (2014) і Роман Заскалько (2015). Як бачимо, «Дєд» є єдиним гравцем, який двічі брав першість та ще й два роки поспіль. Напевно, було б і три роки поспіль, якби не Віталій Крупич у 2013-му…

Двічі грав у фіналах Олександр Грицюк і теж два роки поспіль (2013, 2014), за крок до перемоги зупинялися Володимир Гряділь (2010), Василь Луковець (2011), Віктор Босик (2012) та Юрій Михальчук (2015).

«Бронза» підкорялася Віктору Босику (2010), Вадиму Переходьку (2011), Сергію Профатілову (2012), Роману Заскальку (2013), Геннадію Дядечку (2014) та Олександру Грицюку (2015).

У всіх 6-ти турнірах гравців брали участь Віктор Босик, Олександр Грицюк, Сергій Профатілов, Олександр Юдін та Сергій Якубишин.

Починаючи з 2013 року доля фіналів вирішувалася у контрових партіях.

У 2010 - 2013 роках ігровою дисципліною була вільна піраміда, у 2014 та 2015 – динамічна. Цього року граємо у комбіновану піраміду, найбільш складну і разом з тим саму елітну та об’єктивну дисципліну спортивного більярду.

Чого ж чекати цьогоріч? Непросте питання, але спробуємо поміркувати. Беззаперечних фаворитів двоє: Грицюк, який вже зібрав «великий шолом» за 5 турнірів (перемоги у динамічній, комбінованій та вільній піраміді) і Крупич, якому до цього шолому якраз «комбінованої» і не вистачає. Ну, а далі претендентів дуже багато. Давно «дозрів» до перемоги Босик, повністю готові Сергії Матвійчук та Цапенко, стрімко прогресує Юрій Левчук, який, до речі, поступився Грицюку в першій «комбінованій» тільки в контрі, чекає свого шансу майстер «тихих» і не тільки ударів Геннадій Дядечко. Не упустять свого  Михайло і Роман Заскальки, наполегливо тренується Юдін, на двох турнірах дуже змістовну гру показував Ігор Максимюк. Росте на очах наш костопільський товариш і переможець парної піраміди – 2016 Микола Скоропад. Чекаємо на участь Антона Дєдула, Юрія Михальчука, Ігора Омельчука, Вадима Переходька, які є дуже кваліфікованими і перспективними гравцями. Зачекалися і Володимира Гряділя, який взяв «срібло» в першій «динаміці». Здатні до несподіванок Святослав Продащук, Олег Ткачук і Юрій Шинкарук, гідну конкуренцію завжди складає десант з Нової Рафалівки – Василь Фокін, Василь і Юрій Дацькі, брати Петруки. Явним став помітним прогрес у грі Сергія Якубишина, який на останньому  турнірі виступив дуже вдало. Ось така арифметика…

В будь – якому випадку все вирішиться на зеленому сукні клубу «Піраміда». Користуючись нагодою, запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у турнірі, а глядачів спостерігати та вболівати за улюблених гравців, тим більше, що вирішальні поєдинки пройдуть 17-18 вересня під час святкування Дня Міста.

І хай  переможе найсильніший!

Сергій Профатілов, член виконкому КМФСБ

Додаткова інформація

Пошук по сайту