"Кузнецовська піраміда" вперше підкорилася Віталію Крупичу

Початок жовтня приніс в більярдне життя черговий вже по рахунку 11 й турнір, який не можуть пропускати люди, що починали писати книгу більярду міста Кузнецовськ (нині Вараш),

а також всі, ті хто поважає любить і цінує цю прекрасну гру, адже «Кузнецовська піраміда» своєрідний символ початку більярдної історії, що бере початок ще з 2009 року з більярдного клубу «Піраміда» (хто не пам’ятає цей заклад, мені Вас дуже шкода - Ви багато втратили))).

Зазвичай турнір проводиться з прив’язкою до святкування дня міста, але ці китайці цього року наламали всім. Вже п’ятий рік поспіль турнір проводиться, в пам'ять Віталія Магдича і це надає турніру ще більшої ваги, саме з хвилини мовчання і розпочалося урочисте відкриття турніру, який автоматично став 4-м рейтинговим, і зібрав 19 учасників, в останній момент відмовився брати участь наш нестаріючий ветеран та неодноразовий переможець та призер цього турніру Саша Юдін.

Турнір проводився за звичайною сіткою з вибуванням після двох поразок. Організатори цього разу вирішили основну сітку, верхній та останній тур по низу грати до 3-х перемог, всі інші ігри до 2-х перемог. Але про все за порядком

Перший тур: сітка з сіяними гравцями в першому турі подарувала лише три зустрічі, з яких одна не відбулася – Сергій Профатілов не зміг взяти участь через особисті причини. Найбільш неочікувано легкою виявилась перемога Володимира Лукаша над Романом Заскальком 3-0, і прогнозована перемога Сергія Орєхова над Миколою Басюком з аналогічним рахунком.

Верхня сітка після трьох матчів основи була сформованою і вже тут розпочалися справжні баталії, хоча присутні вони були не у всіх іграх. Так Святослав Продащук без проблем впорався з абсолютним дебютантом змагань Станіславом Харечко 3-0. Крупич, Цапенко та Федіна не зустріли серйозного супротиву та легко переграли Орєова (3-0), Лукаша (3-1) та Максимюка (3-1) відповідно. Левчук досить несподівано поступився Ляшику 3-1. А от в інших трьох зустрічах без контри не обійшлося, і у всіх трьох майбутні переможці виступали в ролі наздоганяючих. Так Ткачук переграв Гряділя у досить рівній та напруженій боротьбі 3-2, Ткач дотиснув Яромича так само 3-2, а Віктор Босик у тривалому поєдинку здолав Сергія Маєвського з уже аналогічним рахунком 3-2.

Матчі другого туру по верху за вихід у вісімку принесли наступні результати:

Продащук перемагає Цапенка 3-1,тим самим бере реванш за поразку в минулому рейтинговому турнірі та першим виходить в чвертьфінал, Босик без проблем переграє Ткача 3-1. Взагалі у Віталія мені здається сформувався вже «синдром Босика», бо останнім часом всі зустрічі не приносять успіху Віталію, Федіна перемагає Крупича, не можна сказати що сенсаційно, оскільки сенсаційним виглядає лише результат, по грі Валентин повністю переграв суперника і цілком заслужено пройшов у 8-ку кращих. Щодо гри Ткачук-Ляшик то у мене просто був День Ангела, і як не крути перед своєю ігрою я сходив до церкви, тому попадав у всі кулі, які Михайло мені ставив, а які не ставив - просто падали випадковими, тому і результат закономірний 3-0.

Щодо перепетій у нижній сітці.

Заскалько перемагає в запеклому протистоянні Маєвського 2-1, але програє з таким самим рахунком Яромичу і покидає турнір. Яромич у другий ігровий день перемагає в контрі Ляшика та вперше потрапляє до 8-ки кращих, і хочеться сказати не випадково, гра динамічна агресивна в деяких випадках навіть божевільна, з високим відсотком реалізації.

Максимюк легко переграє Орєхова 2-0, потім в драматичному поєдинку програючи 2-0 Цапенку, переламує хід поєдинку і дотискає психологічно подавленого Сергія 3-2 та оформлює путівку в четвертьфінал. Гряділь наче танком проходить Миколу Басюка 3-0, потім вибиває Левчука 2-1, і наступає на «собіщицькі граблі». Саме цей поєдинок можна назвати найдраматичнішим на турнірі, а фінальний удар (шалені штани з «хлопком») Віталія Ткача в контровій партії при рахунку 7-6 на користь Володимира, буде ще довго в пам’яті всіх хто його тоді бачив. Ну а Гряділю снитиметься мінімум до нового року. Крупич якому не можна було програвати більше в цей день, переміг Лукаша і замкнув вісімку кращих.

Чвертьфінали. Ткачук-Крупич.. Перед каждою ігрою треба ходити до церкви, а коли твій суперник Крупич, то краще ще і звечора туди завітати. Хороша гра від Крупича з двома підставами за весь матч і закономірний результат 3-0, перший півфіналіст.

Федіна -Яромич. Матч хороший але свій потенціал Яромич у ньому повністю так і не проявив, чи то дружба гравців внесла свої корективи чи дійсно джинси винні, але3-0 і Федіна виходить до піфіналу. Максимюк –Босик.. Чесно кажучи дивлячись на цю пару я пророкував довгий і нецікавий поєдинок..оскільки обидва гравці надають перевагу побудові гри більше по відіграшу. У тактичній грі 3-1 переміг Босик і пройшов до півфіналу.

Продащук-Ткач..2-3..запекла боротьба і просто шалені кулі від Ткача дарують йому дебютний п’єдестал, а у Святослава таке враження Ткач стає самим незручним суперником саме на «Кузнецовській піраміді».

Півфінали. Ткач-Крупич…Перші три партії закінчились з рахунком 7-8,8-7,8-7, і Ткач повів з рахунком 2-1, проте наступні дві були за Крупичем 4-8,4-8 і Віталій Крупич стає першим фіналістом, до слова пишучи, давненько ми його там не спостерігали))

Босик-Федіна. Хороша гра від обох суперників, в деяких моментах по кладці Федіна навіть виглядав впевненішим, але досвід та психологічний аспект все таки виявились сильнішими. 3-1 перемога Віктора і довгоочікуваний фінал..

Босик – Крупич. Давненько такого уже всім звичного фіналу не було..тому всі чекали на напружену гру. Гра вийшла хороша, але не така яскрава як всі хотіли. Крупич з самого початку зробив ставку на гру атакувального стиль і Віктор чомусь її прийняв, можливо це була помилка, оскільки втома відчувалася після виснажливих ігор, але це відомо лише Віктору,8-2,8-5 і Крупич повів 2-0, третя партія подарувала надію, 8-6 Віктор скорочує перевагу до мінімуму, але четверта партія ставить крапку в протистоянні і дарує Крупичу довгоочікуване перше місце в рейтингових турнірах в цьому році, З чим його і вітаємо!!!

Загалом вітання всім призерам і переможцям. 4 –й рейтинговий турнір дарує четвертого чемпіона, найголовніще, що це не одна і та ж людина, що говорить про розвиток та зростання серйозної конкуренції, значно додали в грі Федіна, Ткач, Яромич, стабільну гру завжди демонструє Босик, Максимюк, Цапенко, на новий рівень вийшли Крупич з Продащуком, які завдяки щоденним тренуванням потрапили у 1/8 фіналу обласного чемпіонату, що зібрав рекордні для нашого часу 60 учасників.

Хочеться висловити щиру подяку партнерам турніру: компаніі BLEST (керівник Володимир Іванов) та відділу у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Вараської міської ради.

Тому більярдне життя в місті продовжується і попри всі перипетії та проблеми, що виникають не зупиниться і буде далі набирати обертів, з метою розвитку та популяризації цього виду спорту та підтримання іміджу Вараської міської федерації спортивного більярду.

Додаткова інформація

Пошук по сайту